SCCM & MS Teams Deploy

Hei,

Panen kirja mõned tähelepanekud MS Teams masinaülese installi kohta, mille otsa ise komistasin. Varasemalt oli meil “exe” tüüpi fail, läbi mille sai teostada masinates Teams´i installi. Viimane on veel tänaseni kenasti kõikidel Teams´i portaalist allalaetav (teams.microsoft.com). Seal olid aga omad puudujäägid masspaigalduse osas. Juba mõni aeg tagasi andis Microsoft välja MSI pakid installatsiooni teostamiseks kas siis üle GPO (mida me ei tee!) või siis üle SCCM´i või muu sarnase kontrollitava lahenduse.

Teams´i installides toimub paigaldus sisselogitud kasutaja õigustes ning Teams installib ennast lokatsiooni: %userprofile%\AppData\Local\Microsoft\Teams. See aga ei ole paljudes olukordades ideaalne lahendus. Sellepärast ka MSI pakid, mis on mõeldud teist tüüpi (masinaüleseks) installatsiooniks.

Teams on iseuuenev rakendus, mis kontrollib käivitumisel alati uut versiooni. See teeb halduse mõneti lihtsamaks, kuid kõikidele ei pruugi see sobida! Teams´i uuendusi on võimalik ka kinni keerata.

Enne Teams´i kasutusele võttu veendu, et su tenant on seadistatud Teamsi vaates nii nagu sa soovid ning oleks keskkonnas lubatud. Seda osa ma selles postituses ei kajasta.

Setup.exe puhul toimub install äärmiselt lihtsalt

  • Install: Teams_windows_x64.exe -s
  • Uninstall: Teams_windows_x64.exe -uninstall -s

Vahemärkusena niipalju, et Teamsi tuvastamiseks (näiteks üle GPO scriptiga installides – mida me ei tee) ei piisa ainult %userprofile%\AppData\Local\Microsoft\Teams kausta kontrollimisest, kuna Teamsi uninstallides jäetakse alles fail nimega Update.exe. Seega on mõistlik kontrollida alamkausta nimega “.dead”. Kui Teams kõrvaldatakse, siis antud kaust tekitatakse. Sellejärgi saab kenasti aru, kas masinas on Teams paigaldatud või mitte. Kui soovid peale rakenduse eemaldamist masina täielikult Teams´i poolt paigaldatud failidest puhastada, siis Microsoft on selleks loonud väikese PowerShelli scripti, mis on leitav siit: https://docs.microsoft.com/en-us/MicrosoftTeams/scripts/powershell-script-teams-deployment-clean-up

Vaatame aga MSI paki kasutamist SCCM´i kontekstis.

Teams´i MSI pakid on leitavad alljärgnevatelt lehekülgedelt:

  1. 32bit versioon
  2. 64bit versioon

MSI pakk käitub märksa teisiti kui Setup.exe installatsioon. MSI installib Teamsi arvutisse asukohta Program Files või Program Files (x86) kausta nimega “Teams Installer” olenevalt siis mis arhitektuuriga MSI pakki sa kasutad. Peale seda jääb installatsioon ootele, kuniks kasutaja logib seadmesse, peale mida teostatakse lõppinstallatsioon juba kasutaja profiili all asukohta %userprofile%\AppData\Local\Microsoft\Teams. Ja nii iga uue kasutajaga. Teams avaneb automaatselt peale kasutaja välja/sisse logimist (ooteaeg võib olla ca. 1-2min).

Nüüd on vaja teha SCCM´i vaid MSI standard pakk ning paisata see soovitud masinatele/kasutajatele peale. Antud lahendus on ka väga hea olukorras kus Teams soovitakse paigaldada OS´i paigaldamise käigus.

Kui on küsimusi, siis võtke julgelt ühendust! 🙂

Comments are closed.